سوهان در اشکال هندسی گوناگون

 

 

وقتی از انواع سوهان صحبت می کنیم، منظور از نوع می تواند به شکل سوهان بسته بندی شده یا مواد به کار رفته در تهیه آن برگردد.
اینجا درباره اشکال گوناگون سوهان در بسته بندی ها خواهیم گفت.
به طور کلی ترکیبات تمامی اشکالی که در این مقاله عنوان می شود مشابه یکدیگر است که شامل: آرد، شکر، روغن حیوانی، زعفران، هل، پسته، زرده تخم مرغ و جوانه گندم است.
سوهان حبه ای: سوهان حبه با اندازه ای برابر با حبه قند مناسب برای جایگزینی با آن در کنار چای و مصرف روزانه است. سوهان حبه دارای مغزیجات بوده و روی آن با پسته خورد شده تزئین می شود. سوهان حبه ای زعفرانی که محصولی کاملا مشابه محصول بالا بوده با این تفاوت که در ترکیبات آن از خلال مغز بادام، گلاب و زعفران بیشتر استفاده می شود. همینطور سوهان حبه ای با طعم شکلات تلخ و نسکافه نیز تولید می شود.
سوهان گل نازک: معمولا از ورقه های نازک دایره ای شکل از سوهان درست می شود که با خلال بادام یا مغز پسته تزئین می گردد. البته گاهی این نوع شکلی کاملا مشابه شکل مشهور سوهان دارد که کوچک شده است.
سوهان لقمه: این شکل از سوهان معمولا به صورت لقمه های مستطیل شکل با مغزیجات درست شده است. مغزیجات به کار برده شده در این نوع پسته، بادام و گردو است. انواع دیگری از این مدل سوهان لقمه ای پر مغز، سوهان لقمه ای آجیلی، سوهان لقمه ای پر پسته، سوهان لقمه ای کنجدی و سوهان گزی لقمه است.
سوهان سکه ای: سوهانی است با اشکال گرد یا شش ضلعی که با پسته کاملِ کوبیده شده یا خورد شده تزئین می شود. نوعی دیگر از این سوهان با عنوان پنج مغز تولید و تزئین می شود.
سوهان خلالی: نوعی دیگر از سوهان لقمه است که با پسته خورد شده پر می شود و یک مستطیل بلند و نسبتا نازک است.
سوهان باقلوایی: این نوع از سوهان معمولا به صورت لوذی یا مربع شبیه به باقلوا برش می خورد و با پسته خورد شده فراوان تزئین می گردد.
سوهان گل: مشهورترین و معمولی ترین شکل از سوهان، سوهان گل است. یک دایره بزرگ از سوهان که با پسته کوبیده شده به تنهایی یا به همراه خلال بادام است.