نه به شیرینی، آری به سوهان!!!

 

 

این بار می خواهم درباره اینکه چرا بین سوهان و شیرینی های معمولی، سوهان را انتخاب می کنم، بنویسم.

در وهله اول باید گزارش کنم که من (مدیریت بلاگ و نویسنده) از آن دسته آدم های شیرینی خور نیستم، اما در همین حد معمول زمان شیرینی خوری، سوهان را ترجیح می دهم، حالا تصور کنید که اگر شما یک شیرینی خور قهار باشید باید کدام را انتخاب کنید که به جان تان بچسبد؟

خب برای من نخستین دلیل این است که شیرینی های معمولی به اصطلاح عامیانه خیلی زود دل آدم را می زند! یعنی اگر شما با توجه به اطمینان از سلامتی کامل تان بخواهید یکبار دلی از عزا دربیاورید، نمی توانید بیش از دو تکه شیرینی بخورید؛ اما درباره سوهان ماجرا فرق می کند. اگر سوهان مرغوبی تهیه کرده باشید، شیرینی آن اندازه و محسوس است بنابراین دل شما را نخواهد زد.

دلیل دوم من مواد استفاده شده و ترکیبات موجود در سوهان و شیرینی های معمولی است؛ یک سوهان با کیفیت که توسط یک برند مشهور که طی سال ها امتحان خود را پس داده است،  به ازای هر کیلو قیمت بالایی دارد، و این قیمت گذاری به دلیل استفاده از مواد اولیه واقعی عالی است به این معنی که موادی همچون زعفران، پسته، بادام یا روغن حیوانی درون سوهان، حتما باید از مرغوب و تازه ترین ها باشد تا طعم اصیل آن را حفظ کند. بنابراین شما اطمینان دارید آنچه را که میل می کنید، ارگانیک و سالم است.

و دلیل سوم این است که از آن رو که سوهان یک شیرینی سنتی ایرانی و اصیل است و چون یکی از وظایف اجتماعی هر کدام از ما حفظ سنت ها برای آیندگان ماست، ترجیح می دهم همین طور که از خوردن یک شیرینی لذت می برم، به نسل آینده هم کمکی رسانده باشم تا از چشیدن همچین طعمی محروم نمانند.

در پایان امیدوارم دلایل قانع کننده ای برای ترجیح سوهان بر شیرینی های معمولی آورده باشم، اگر نه منتظر نظرات شما هستم.